LajmeVendi

Tomë Gashi mundohet të arsyetohet pse sulmoi lypësarin, thotë se kreu punën e Inspektorit

Pas një veprimi të kritikuar që bëri sonte, duke shqelmuar paratë e një lypësi, avokati Tomë Gashi ka reaguar në Facebook, duke thënë se po kryente punën e inspeksionit. Mirëpo, sikur dihet, me këtë punë merret policia.

Në rrjetin social Facebook ka reaguar avokati Gashi duke thënë se po kryente punën e inspekcionit, mirëpo ka qenë pikërisht drejtori i Inspekcionit në Komunën e Prishinës, Adonis Tahiri që ia ka kujtuar Gashit që me këtë punë merret policia e Kosovës.

“Punen e Policise ndoshta, se te Inspekcionit jo”, ka shkruar një koment Tahiri në shkrimin e Tomë Gashit.

Kujtojmë, që i njohur Tomë Gashi i cili publikisht e mbështetë Vetëvendosjen dhe Albin Kurtin dhe shpesh angazhohet nga VV në raste gjyqësore, është incizuar duke shqelmuar paratë që një lypës kishte para vetes derisa po kërkonte lëmoshë në Sheshin Nënë Tereza në Prishtinë.

Burimi: Ekonomia Online

Leave a Reply

Related Articles

Back to top button
Close
Close