Month: February 2020

Tavë orizi me qofte – Kuzhina Shqiptare
Pjata të para

Tavë orizi me qofte – Kuzhina Shqiptare

Rikthehemi me një recetë gatimi nga kuzhina shqiptare, tavë orizi me qofte. Ideale për tu përgatitur kur duhet të shtojmë…
Si të gatuajmë Lakror Misri me Presh
Pjata Speciale

Si të gatuajmë Lakror Misri me Presh

Një recetë e shëndetshme me aromë delikate, e butë dhe e shijshme. Receta për lakror misri me presh përgatitet në…
Si të gatuajmë Pilaf me Karota dhe Bizele
Pjata të para

Si të gatuajmë Pilaf me Karota dhe Bizele

Pilaf me karota dhe bizele është një pjatë e parë delikate dhe i shijshëm në të njëjtën kohë. Përgatitja është…
Mbi 148 mijë vetura të paregjistruara sfidojnë Kartonin e Gjelbër
Vendi

Mbi 148 mijë vetura të paregjistruara sfidojnë Kartonin e Gjelbër

Përpjekjet e autoriteteve në Kosovë për anëtarësim në Këshillin e Byrove Evropiane, që siguron Kartonin e Gjelbër, po sfidohen nga…
Back to top button