Month: May 2019

Rizoto me Spinaq të freskët
Pjata të para

Rizoto me Spinaq të freskët

Rizoto me spinaq është një pjatë e parë e shëndetshme dhe tepër e shijshme. Përgatitur me Orizin cilësor Olim dhe…
Soufflé patate
Pjata Speciale

Soufflé patate

Soufflé patate mund të përgatitet edhe në versionin me proshutë në një tavë të vetme ose në porcione teke. Le…
Oriz me perime
Pjata të para

Oriz me perime

Oriz me perime ka variante të ndryshme për tu përgatitur. Po japim një recetë të thjeshtë por veçantia në këtë…
Sallatë Quinoa me perime në grill
Pjata Speciale

Sallatë Quinoa me perime në grill

Sallatë quinoa me prime është një pjatë e freskët dhe plot vlera ushqimore, një variant i sallatës me oriz apo…
Receta Japrak me Mish të grirë
Pjata Speciale

Receta Japrak me Mish të grirë

Japrak me mish është një versin tjetër i recetës japrak me gjethe rrushi. Kjo recetë përgatitet në pranverë kur gjethet…
Back to top button